FacebookInstagramTikTokmagdalena@sobieskaphotography.com

Cześć!

Jestem Magdalena Sobieska. Jestem fotografką, mamą cudownej nastolatki i kobietą, która lubi stawiać sobie wysokie cele w życiu i je osiągać, nawet po czterdziestce. 

Profesjonalnie fotografią zajmuję się od 2006 roku, mniej profesjonalnie aparat był ze mną od dziecka, a w domowej ciemni robiłam pierwsze kroki w wywoływaniu i obróbce zdjęć.

Jestem magistrem Psychologii Społecznej oraz absolwentką Studium Fotograficznego Związku Polskich Artystów Fotografików, gdzie szlifowałam swój warsztat fotografii analogowej. Do fotografii, jaką się dziś zajmuję doszłam małymi krokami samodzielnie, skupiając się przede wszystkim na zbieraniu doświadczenia poprzez nieustanną pracę podczas sesji zdjęciowych oraz później podczas obróbki i retuszu zdjęć. Wszystko co prezentuję w swoim portfolio jest efektem ciężkiej samodzielnej pracy i wielu godzin spędzanych z aparatem w dłoni, a jeszcze więcej przed monitorem komputera.

Aktualnie zajmuję się przede wszystkim fotografią kobiecą, portretową, modową, beauty, jak również męską, biznesową. Przez wiele lat wykonywałam reportaże ślubne, od których zaczęła się moja praca w zawodzie oraz reportaże eventowe, fotografie ciążowe, rodzinne, dziecięce, które nadal jeszcze czasem wykonuję.  Przez 18 lat zbierałam doświadczenie z pracy z różnymi osobami, co skłoniło mnie do pewnych przemyśleń i decyzji o dalszym kierunku mojej kariery zawodowej. Właśnie to sprawiło, że od 2 lat całą swoją uwagę poświęcam przede wszystkim kobietom. To na nich zależy mi najbardziej, na tym aby zaczęły bardziej wierzyć w siebie, aby zaczęły się akceptować i lubić. Odkryłam, że to co sprawia mi największą radość w moim zawodzie to energia jaka płynie z sesji, gdzie kobieta przeżywa dzięki nam przemianę, gdy pierwszy raz potrafi powiedzieć, że się sobie podoba, że nie wiedziała, że taka potrafi być. Te chwile mnie napędzają do dalszego działania na rzecz kobiet i staram się im jak najbardziej pomóc w tej drodze do “nowej siebie”. 

W swoim dorobku posiadam liczne sesje, które na zawsze pozostaną w mej pamięci, ale ta która najbardziej ścisnęła mnie za serce to wykonanie reportażu z narodzin dziecka. Poza tym przed moim obiektywem stanęło wiele bardziej lub mniej znanych twarzy, a dwie takie postacie, z którymi współpracę zapamiętam do końca życia, to: Bruce Willis, z którym spędziłam pełne dwa dni jako główny fotograf podczas jego pobytu w Polsce oraz przecudowna Anna Dymna, którą miałam niesamowitą przyjemność fotografować wraz z innymi znanymi Annami, podczas charytatywnej sesji zdjęciowej „Anny dla Anny Dymnej”.

W swojej pracy staram się być jak najbardziej otwarta na wszelkie propozycje. Podczas sesji zależy mi aby wszyscy czuli się wyjątkowo, zarówno osoby, które stają przed moim obiektywem jak i te współpracujące ze mną – makijażystki/ści, fryzjerki/rzy, stylistki/ści oraz asystentki/ci studia fotograficznego. To właśnie przyjemna, radosna atmosfera jest dla mnie podstawą pracy w trakcie sesji i taką właśnie staram się stworzyć, aby wszyscy po sesji wychodzili z uśmiechem na ustach i pełną satysfakcją wykonania wspólnie pięknych i niezapomnianych ujęć.

Magdalena Sobieska

 

___________________

Hi!

I'm Magda. I'm a photographer but also a mum of a wonderful teenager. 

For years I've treated photography as a hobby.. there were always the camera in my family home. Today my life is devoted to photography. Photography is both my passion and work that is a pleasure for me. The combination of these two things is something that many people dream of and what I'm managing to achieve.

Born in Poland in 1983 and grew up in Warsaw. In 2008 I became the master of Social Psychology that I studied at one of the best known Colleges in Warsaw. During that time I received the photographical education at the Union of Polish Art Photographers (ZPAF) and in 2006 I decided to become professional photographer, leaving everything else behind me. 

I don't like to be stereotyped to one area of photography only, because this art is too beautiful to be focused only on one thing. I love to work with creative people who are open for new ideas and who work with passion. I'm ready to take on any photo production and work if only you let me demonstrate my ideas.

Magda